Často
kladené otázky

Čo je stabilizovaný mach?

Stabilizovaný mach a rastliny sú prírodné materiály, ktoré dovážame priamo od európskych výrobcov.  Sú upravené metódou stabilizácie glycerínom  a dofarbované nezávadnými potravinárskymi farbami. Táto metóda zabezpečuje, že mach si zachováva svoje prírodné vlastnosti po dlhú dobu, a to bez potreby údržby – žiadne polievanie, hnojenie alebo dodatočné osvetlenie či starostlivosť. Glycerín zabezpečuje antistatické vlastnosti, takže machové obrazy a steny nie je potrebné zbavovať prachu. Pôsobia tiež ako pohlcovač hluku a indikátor vzdušnej vlhkosti.

 • Určený do interiéru
 • 100% prírodný
 • Originál, vyrobený na Slovensku
 • Kvalitný mach a rastliny
 • Bezúdržbový
Ako sa starať o machový obraz alebo stenu?
 1. Nepolievať. – Mach a rastliny nie sú živé, netreba ich preto polievať. Pri styku s vodou môže prísť k nežiaducemu zafarbeniu, nakoľko mach je farbený potravinárskymi farbami, ktoré nie sú vodeodolné.
 2. Neumiestňovať v príliš vlhkom (nad 80%) alebo príliš suchom (pod 40%) prostredí, ako ani v blízkosti výhrevných telies. – Príliš vlhké prostredie spôsobuje predčasné blednutiu machu. V suchom prostredí môže mach stvrdnúť – obzvlášť islandský lišajník. Pri tomto jave môže pri dotyku dochádzať k opadávaniu a poškodeniu machu. Vo vykurovacom období sa odporúča zvýšiť vzdušnú vlhkosť v miestnosti na optimálnu, kedy mach znovu získa svoju pôvodnú jemnosť.
 3. Neumiestňovať na priamom slnečnom svetle alebo v blízkosti žiaroviek a iných zdrojov vysokej teploty. – Pre čo najdlhšie zachovanie farebného odtieňa sa odporúča vyhnúť sa umiestneniu na priamom slnečnom svetle alebo v tesnej blízkosti halogénových žiaroviek.
 4. Zabrániť manuálnemu poškodeniu. – Stabilizovaný mach a rastliny sú 100% prírodné a vyžadujú opatrnú manipuláciu. Je vhodné zabezpečiť, aby machové dielo nebolo vystavené priamemu manuálnemu poškodeniu – odtŕhaniu, odlepovaniu, či náhodnému odkopnutiu.
Čo ak môj machový obraz vybledne?

Pre oživenie farby machového obrazu alebo steny z plochého/kopčekového machu je možné použiť špeciálny farebný roztok na glycerínovom základe. Tak získa Váš obraz či stena znovu svieži vzhľad.

Individuálne
machové steny

Plánujete väčší projekt? Z machu vieme vytvoriť takmer čokoľvek! Je to celkom jednoduché:
 • KROK 1
 • KROK 2
 • KROK 3
 • KROK 4
 • KROK 5

Vaša predstava

Dajte nám vedieť Vašu predstavu – umiestnenie, rozmery, požadovaný druh machu, orámovanie.

Cenová ponuka

Pripravíme cenovú ponuku presne na mieru, so zohľadnením požiadaviek a možností

Príprava a výroba

V prípade spolupráce zaradíme objednávku do výrobného plánu a začneme s prípravou materiálu. Po 4 – 6 týždňoch bude objednávka skompletizovaná a pripravená na expedíciu.

Inštalácia

V závislosti od projektu je možné machové panely inštalovať svojpomocne alebo sa o inštaláciu postará náš skúsený tím.

Machová stena

A už zostáva len tešiť sa zo svojej originálnej machovej steny alebo iného doplnku!

Kontaktujte nás

V prípade akýchkoľvek otázok alebo žiadosti o individuálnu cenovú ponuku sme vám radi k dispozícii.
Zavolajte nám
+421 904 107 271

Napíšte nám
info@machoveobrazy.sk

Green!n
Green!n
Machové steny a obrazy GREENIN

Vznik značky GREENIN je spojený s našim záväzkom ponúkať produkty a služby, ktoré sú prospešné pre ľudí. Kladieme dôraz na ručné, originálne a kvalitné spracovanie, trvalú udržateľnosť, minimalizáciu negatívneho dopadu našej činnosti na životné a sociálne prostredie, férové dodávateľsko-odberateľské vzťahy.

NATURAL SOLUTIONS, s.r.o. | 2018 | Všetky práva vyhradené.

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií ,  nastavenia cookies